Historia

Historia firmy

 

Jesteśmy grupą osób, których poza przyjaźnią łączy również, od 2009 roku, fascynacja pięknymi, drewnianymi meblami o kształtach klasycznych, ale również wysokiej klasy meblami nowoczesnymi, wykonanymi ze szlachetnych gatunków drewna.

 

Kiedy pod koniec lat 90 ubiegłego stulecia, przyszli założyciele BEVAMEB, wyruszali, jak wielu młodych ludzi za chlebem, każdy z nich w innym kierunku, nie mieli o swoim istnieniu pojęcia, lecz łączyła ich już wspólna pasja, którą było zamiłowanie do pięknych mebli. W roku 2005, przypadkowo (jeżeli wierzyć w przypadki) spotkali się na pchlim targu we włoskim Neapolu, kiedy licytowali ten sam przedmiot. Ich rywalizacja zakończyła się tym, że kupili go wspólnie i postanowili nigdy go nie sprzedawać. Podczas późniejszej rozmowy, przy lampce czerwonego wina wyprodukowanego przez lokalnego „contadino” z winogron dojrzewających na stokach Wezuwiusza, zarysowała się wizja stworzenia zespołu koneserów, ludzi takich jak oni, którzy będą zajmowali się wyszukiwaniem na terenie całej Europy, a nawet Świata, mebli „perełek”, by móc je oferować klientom z wysublimowanym gustem. Po czterech latach byli gotowi rozpocząć swoją działalność, która nie tylko była zwykłą pracą, ale przede wszystkim prawdziwą przyjemnością.
Dziś mamy przedstawicieli w takich krajach jak, Włochy, Holandia, Niemcy, Belgia, Dania, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, którzy codziennie wyszukują oryginalne meble i dodatki, by móc je zaoferować miłośnikom w całej Polsce.

 

Nasze meble, to nie tylko rzeczy, które pięknie prezentują się w salonie czy sypialni. To coś więcej. Każde z nich ma swoją historię, każde z nich posiada duszę.

 

BEVAMEB – meble z duszą.